Przez ekspertów z Politechniki Krakowskiej. Dzięki internetowym szkoleniom zainteresowane osoby mogą poszerzyć swoją wiedzę np. W zakresie druku 3D i technologii przyrostowych (kurs przygotowany przez dr. inż. Marcina Grabowskiego). Wśród proponowanych szkoleń dostępne są także kursy wprowadzające do tematyki sztucznej inteligencji w przemyśle autorstwa dr inż. W specjalizacji obszaru laboratoria badawcze dostępny jest kurs przygotowany przez dr inż. Metrologii współrzędnościowej porusza kurs przygotowany przez dr hab.
Ponad 12 milionów euro dla sojuszu uniwersytetów europejskich STARS EU z udziałem Politechniki Krakowskiej!
Forum Sztucznej Inteligencji będzie jednym z największych wydarzeń z zakresu AI, skupiających wybitnych ekspertów z tej dziedziny. W ramach Forum AI poruszone zostaną najważniejsze kwestie dotyczące rozwijającej się sztucznej inteligencji, zarówno w sektorze usług publicznych, jak i komercyjnych. Omówione zostaną problemy i wyzwania, z którymi będzie musiał zmierzyć się rynek w obliczu fundamentalnej zmiany technologicznej z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Uczestnicy forum będą zastanawiać się na ile inwestycje w badania naukowe i nowoczesne technologie z zakresu AI w wielu obszarach życia pozwolą Unii Europejskiej odbudowywać konkurencyjność względem światowych gospodarek i zapewnią bezpieczeństwo. Inauguracji roku akademickiego na Politechnice Krakowskiej listy do społeczności uczelni skierowali m.in. Prezydent RP Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.
- – Politechnika Krakowska prowadzi badania konstrukcji budowlanych i niezawodności obiektów, mamy także specjalistów w obszarze akustyki.
- Uczestnicy wysłuchali referatów związanych z tym systemem komunikacji w kontekście planów, by rozpocząć budowę takowego w Krakowie.
- Marcina Sroki zatytułowana „Wykonanie systemu sterowania podwodnego pojazdu hybrydowego”, a także praca mgr.
Informatyka znów najpopularniejsza wśród kandydatów na studia na Politechnice Krakowskiej
Spotkania te są okazją do wzajemnego zaprezentowania swoich zainteresowań badawczych, dyskusji, nawiązywania przyjaźni. Opracowuje wielofunkcyjne materiały na implanty, które mogą być personalizowane do potrzeb danego pacjenta. W 2023 została laureatką nagrody głównej XIII Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca.. Wyniki swoich badań zaprezentowała podczas ponad 30 konferencji naukowych o statusie zarówno ogólnopolskim jak i międzynarodowym, jest również autorką lub współautorką kilkunastu publikacji naukowych, opublikowanych w czasopismach z list ministerialnej JCR. Wyniki jej badań, prezentowane podczas konferencji, były kilkukrotnie wyróżnianie.
Dla współpracowników i podwładnych, ale też dla studentów – zawsze wyrozumiałego, obdarzającego każdego szacunkiem. Jego odejście to ogromna strata nie tylko dla naszej uczelni, ale także dla środowiska akademickiego Krakowa i Małopolski, a także świata polskiej nauki i architektury. Druga część świętowania w „Kotłowni” była dla badaczy z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki okazją do przedstawienia swoich prac i projektów naukowych oraz ich znaczenia dla przemysłu. Jan Kazior przybliżył materiałooszczędną, energooszczędną i przyjazną dla środowiska technologię metalurgii proszków, dr hab. Michał Łach, prof. PK opowiedział o innowacjach w obiegu zamkniętym – wkładzie zespołu WIMiF w rozwój gospodarki cyrkularnej (współpraca z partnerami przemysłowymi dla zrównoważonej przyszłości – jak nasze innowacje wspierają partnerów przemysłowych), a dr hab. gra plinko opinie Agnieszka Łuszczak, prof. PK zaprezentowała „Badanie struktury hadronów w zderzaczach na LHC i EIC oraz wybrane zagadnienia z astrofizyki”.
Eksperci Siemens Mobility z wykładem dla studentów Wydziału Mechanicznego
Postępujące zmiany klimatu i wynikające z tego sytuacje ekstremalne wymagają nowoczesnego podejścia do zarządzania oraz utrzymania obiektów i urządzeń wodociągowych. Przekłada się to na konieczność systematycznej rozbudowy i modernizacji obiektów wodociągowo-kanalizacyjnych, jak również stosowania nowoczesnych technik wspomagających. Jednocześnie rosnące wymagania odbiorców stawiają przedsiębiorstwa wodociągowe w sytuacji, w której zachodzi konieczność dostosowania się do zmieniających się uwarunkowań rynku. – Nie chodzi o to, aby przekazywać tu kompleksową wiedzę, lecz aby budować ogólną świadomość. Prototyp dostarczonego rozwiązania ma realizować ten cel w sposób empiryczny.